Rapoo- It solutions & Corporate template

08-6807701

צור קשר

אתר הנצחה לתושבי הישוב .
יהי זיכרם ברוך...

דף הנצחה לנחום אילנה ז"ל
( - 13/09/2017)     (  -  )


ביום חמישי 14 לספטמבר 2017 הבאנו למנוחת עולם, בטרם עת, את אילנה , ביתם הבכורה של לאורה ודניאל נחום, בת 62.

אילנה, מנהיגה משחר ילדותה, עוד כנערה בכיתה י"ב ,שנה אותה בני קבוצת 'שיזף' לא למדו עקב מלחמת יום כיפור, היא הפעילה את בני כיתתה לעזרה בכול ענפי המשק המושבת , קיבוץ רוחמה שלח אז 100 חברים למלחמה.

בילדותה, משפחת נחום עברה למספר שנים לאביג'אן בחוף השנהב, שם הקים דניאל אקדמיה לקרמיקה והציב עבודות ענק במלונות והיכלות, משם חזרה עם ידע בצרפתית שנוסף לידיעת השפה האיטלקית.

אחרי השרות הצבאי הייתה מלווה לקבוצת 'רקפות', הדריכה גרעין בבאר שבע, פעילה בהדרכת גרעין תנועה באיטליה ומתוך ראיית חשיבות הנושא הכינה אז "תקנון ללימודי צעירים".

את לימודיה האקדמיים עשתה אילנה באיטליה , שם בנוסף לתואר בפיזיותרפיה, רכשה גם אהבה לגלישת סקי , בשובה הקימה כאן את מכון הפיזיותרפיה.

מאוחר יותר עשתה הסבת מקצוע, למדה אבטחה ובקרת איכות והכשירה בשקדנות ומקצועיות את מפעל 'המברשת' למעבר לתקן איכות ISO 2000.

אילנה ריכזה צוותי חגים, הובילה באופן מושלם את חגיגת היובל לרוחמה כולל מרוץ הלפיד, יום הוותיק, יום הילד, והצגת המכשפה , כולם תחת שרביט המנצח שלה.חברה פעילה בעמותת 'יד לבנים' תוך ליווי אישי, חברי ודואג של יוסף קרני בביתו ובאחרית ימיו ברוחמה.

היא הייתה מזכירת קיבוץ, הייתה סדרנית עבודה, חברה פעילה במועצת מנהלים של 'גש"ר' , 'המברשת' וה'אורחן'. הייתה מורשה חתימה של רוחמה, ונציגת הקיבוץ במליאת המועצה האזורית 'שער הנגב' וחברה בוועד המקומי.

היא יזמה את 'בית עמל', וקידמה הקמתו בפועל. במסגרת הצוות להרחבת 'הבית הסעודי' קיבלה אחריות על גיוס התרומות בחוץ לארץ ועל הקשר עם מוסדות המדינה והמועצה האזורית, בסיום הפרויקט כתב לה ראש המועצה שי חרמש: " ... ידעת לעשות זאת בנחישות ובחן, תוך שיתוף פעולה ואהדה של כולנו...".

מטעם רוחמה הייתה אחראית ומלווה פעילה של הקמת בית הספר היסודי האזורי הזמני ברוחמה.

בקונגלומרט המורכב של קהילה קיבוצית חיה מתפתחת ותוססת - שום דבר לא נעשה מעצמו, ובמשך שנים ארוכות, הכוח הבלתי נדלה שלה, הצליח למשוך ולפעול בצוותים רבים: מימוש המעבר ללינה משפחתית, תפעול הבית הסעודי, צוות האחיות במרפאה, צוות החטיבה הצעירה, אירועים שונים, כתיבת תקנים לעבודה, צוות לשיפוץ המועדון, לשיפוץ הבריכה, לשיפוץ חדר האוכל, צוות לשעת חרום ולשיפור פני החצר ואת החברים היא עדכנה בקביעות במדור שלה בעלון: "סביבה פנימית".

בתקופת המשבר והשינויים ברוחמה שימשה בצוות תקציבי חברים, בדיקת רשת הביטחון, בחינת מקומות עבודה, צוות לשיוך דירות, צוות תכנון,

וכול זאת במקביל לפעילות בוועדות רבות כמו קליטה, בטיחות, בנים ופנסיה .

הייתה חברה בהנהלה הכלכלית ובהנהלת הקהילה, ושימשה מרכזת משק וכממלאת מקום למנכ"ל.

עד להתפרצות מחלתה, במשך שנים ארוכות מאוד, הייתה אילנה אחראית לתשתיות רוחמה , הכול התנקז אל שולחנה והיא בצורה מקצועית, ניווטה את כול ספקי השירותים באופן שיתאים ליכולות של רוחמה ולצורכי החברים וזאת מבלי לפגוע או להעדיף אחד על השני.

כול מי שביקש ממנה סיוע, ידע שהיא תפעל בכובד ראש וללא משוא פנים.

אילנה דאגה ללמוד את הנושאים שבהם עסקה, העמיקה והשתלמה, היכולות שלה לא נשארו רק בתחום רוחמה והיא הוזמנה, לא אחת, להעביר את הידע בהרצאות בקורסים ארציים של רכזי תשתיות.

ידה ותשומת ליבה היו בכול: ניהול משק המים לבית ולנוי, בניית תכנית חומש להחלפת צמחי הנוי במטרה לחסוך במים, השקיעה עבודה רבה במעקב צמוד למניעת אובדני מים, עבודה שהביאה לחסכון ולהעברת מאות קובים עודפים לטובת החקלאות, היא דאגה כול חורף לניקוי מרזבים וגיזום עצים, פינוי אשפה ביתית וכללית, תיקוני ביוב ואינסטלציה, אספקת מים וחשמל, טיפול בחשמל במתח גבוה, הפעלת גנראטורים, חלוקת מים וגז, חיסון כלבים, עיקור חתולים, פיקוח על עבודת קבלנים ובנייה, תפעול בריכת השחייה, תקשורת טלפונית וטלפונים סלולריים, כבישים ומדרכות ובית העלמין, בכולם ליוותה אילנה, פיזית ונפשית, את רוחמה.

היה לה חוסן נפשי רב, אך למרות זאת נפגעה עד עמקי נשמתה כאשר הופלתה - כיחידה -

על זכותה המלאה לשיוך דירה, היא ניהלה אז על כך מאבק מקצועי ועיקש בו הצליחה לבסוף.

אילנה לקחה הכול קרוב ועמוק ללב, בעיקר ראתה עצמה כשומרת הסף על חברי רוחמה ובכול שעשתה, יזמה או דיברה, עמדו אל מול עיניה החברים ורווחתם.

כאשר עבר הקיבוץ שינוי ארגוני נלקחו ממנה מספר סמכויות חשובות, שינוי זה פגע בה והכעיס אותה מאוד, כי ידעה שתחת ידיה הכול אכן נוהל בהצלחה מרבית .

היא ביקרה ללא חשש התנהלות שלא נראתה לה, אמרה ביושר ויושרה את דעתה ותמיד דאגה שחברי רוחמה יבינו ויקבלו את זכויותיהם.

את זמנה הפנוי הקדישה לאחייניה, לאהבתה לקולנוע, לגלישת סקי, ולהעמקה ושיפור הידע המקצועי.

אילנה עסקה באין סוף תפקידים ומשימות, הרשימה הארוכה מוכיחה, עד כמה הייתה המנוע שנרתם וסחב בעקשנות, במשך שנים, את הרכבת המורכבת הקרויה חצר רוחמה.

ועל זאת אנחנו מודים, ועל כך אנו בוכים את אובדן הנפש הישרה, האמיצה, הרגישה, שלא חסכה ונתנה עד יומה האחרון בשפע; להוריה הזקנים, למשפחתה הקרובה , לאחיינים שמילאו את חייה באהבה ולנו חברי רוחמה שלא תמיד יודעים להגיד בזמן - תודה.

ללאורה, לרות, לדינה ולכול המשפחה,

תנחומינו הכנים.


הוסף< חזרה לאתר הנצחה
מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות יישוב רותם